odnajdź swoje skrzydła

Mam dla Ciebie propozycję na dziś, święto zakochanych. Choć tak na prawdę do tego, do czego chcę Cię namówić, dobry jest każdy dzień. Ważne, żeby w ogóle w końcu się zdecydować.

Jesteś. Oddychasz. Jesz. Śpisz. Żyjesz. Masz rodzinę, kogoś bliskiego. Być może masz przyjaciół lub tylko dobrych znajomych. Gdzieś mieszkasz, masz jakieś swoje cztery kąty. Chodzisz do pracy i zarabiasz na czynsz. Odkładasz na wakacje, na które ciągle czekasz. A może stale jeździsz po świecie i szukasz nowych wrażeń. Uprawiasz jakiś sport albo nieustannie zamierzasz zacząć go uprawiać. Czytasz książki, słuchasz muzyki lub chodzisz do kina. Bywasz zrzędliwą babą, dobrym wujkiem, wiecznym dzieckiem, nieziemską kochanką albo aktorką ze spalonego teatru. Powiedzmy, że żyjesz, choć właściwie cały czas czekasz kiedy Twoje życie w końcu się zacznie! No cóż, oby się zaczęło zanim się skończy…

Prawda jest taka, że to co się dzieje tu i teraz, to wcale nie jest jedynie droga. Ta droga, ta codzienność, to jest TO. To, po co żyjemy. To, co mamy do własnej dyspozycji. To jest tym, na co ciągle czekamy. To mamy do wykorzystania. Do przeżycia. I do pokochania…

Do tego właśnie chciałam Cię zachęcić. Pokochaj swoje życie. Nie spróbuj, tylko zwyczajnie pokochaj. To, kim jesteś, co i kogo masz wokół siebie, to jak żyjesz. Do tego Cię namawiam. Poświęć kilka chwil i zastanów się, czy kochasz swoje życie. Uświadom sobie, proszę, co czujesz. Czy to jest to o co Ci chodziło, czy może niekoniecznie tego od życia chciałeś?

Jeśli kochasz swoje życie, to każdego dnia je celebrujesz. Jesteś uważny i starasz się być obecny w każdej chwili, by wynieść z niej to, co ona dla Ciebie niesie. Doceniasz wszystkie uczucia, którymi Cię obdarza. Nawet te trudne. Nie zawsze przecież w życiu jest brokat i tęcza. Wiesz o tym i przyjmujesz to, co przychodzi. Masz świadomość, że to jest Twoje życie. Nie czekasz na inne. Żyjesz.

A jeśli jest inaczej i po prostu starasz się tylko przeżyć kolejny dzień, jakoś go przetrwać i nie zwariować? Cóż, każda, nawet największa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Wstań i rozpocznij wędrówkę swojego życia. Przecież wiesz, jak ono  ma wyglądać, abyś mógł je pokochać i każdego dnia unosić się na skrzydłach!

Odnajdź swoje skrzydła i leć!

Sky is the limit!

Comments

comments