grupa wsparcia dla rodziców

Nie każde dziecko rozwija się prawidłowo. Czasami już od momentu jego pojawienia się na świecie wiadomo, że zmaga się z jakąś chorobą, czy zespołem wad. Innym razem, w miarę rozwoju dziecka, rodzice na podstawie obserwacji, zauważają, że rozwój ten nie jest prawidłowy. Zdarza się również i tak, że problemy pojawiają się dopiero na późniejszym etapie rozwoju. W każdej z powyższych sytuacji dziecko różni się od swoich zdrowych rówieśników, a różnice te stanowią dla całej rodziny nieraz nie lada wyzwanie. Codzienność tych rodzin jest nie rzadko zdominowana przez różnego rodzaju terapie, rehabilitacje, wizyty u specjalistów. Czasami jest to poszukiwanie diagnozy, a innym razem mozolna praca w celu jej oszukania. Nie mniej jednak życie rodziny z dzieckiem o nieharmonijnym rozwoju toczy się w nieco innym wymiarze.

Z myślą o tych właśnie rodzinach postanowiłam stworzyć grupę wsparcia. Cóż to takiego? Są to regularne, co miesięczne spotkania rodziców koncentrujące się na wymianie doświadczeń, spostrzeżeń, radości i smutków płynących z nieco trudniejszego rodzicielstwa. Spotkania w kameralnej atmosferze, podczas których rodzice mają szansę się wygadać i jednocześnie zyskać przekonanie, że zostali wysłuchani i zrozumiani. Któż bowiem lepiej zrozumie drugiego człowieka niż ten, który na co dzień boryka się z podobnym problemem?

Grupa dopiero powstaje. Na jej spotkania zapraszam rodziców dzieci z przeróżnymi wyzwaniami: z niepełnosprawnościami, chorobami genetycznymi, zaburzeniami rozwoju. Spotykamy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18:00 w Lesznie w Instytucie Rozwoju przy ul. Królowej Jadwigi 25/11. Spotkania są bezpłatne.

Pomysłów na wspólne spędzenie tych dwóch godzin w miesiącu mam wiele. To, które z nich uda się wykorzystać zależy od tego, z jakimi potrzebami przyjdą rodzice. Grupa wsparcia to przestrzeń, którą rodzice sami tworzą dla siebie. Ja w razie potrzeby służę swoim wsparciem.

Jeśli ktokolwiek waha się czy przyjść na spotkanie lub ma inne wątpliwości, zapraszam do kontaktu, postaram się je rozwiać.

Najbliższe spotkanie już w poniedziałek 6 marca! Zapraszam!

Comments

comments