TUS trzecia edycja

Kolejne, trzecie, zmagania w ramach treningu umiejętności społecznych, czyli TUS-u, mamy już za sobą. W połowie lipca w Chrustach koło Kielc odbył się kolejny turnus TUS pod hasłem „Poczucie własnej wartości”.

Zajęcia jak zwykle odbywały się codziennie w dwóch blokach. Jeden z nich miał charakter warsztatowy, a drugi terenowy. Podczas zajęć stacjonarnych dzieci zajmowały się zagadnieniami dotyczącymi swoich mocnych i słabych stron oraz tym czym różnią się między sobą jednocześnie się uzupełniając i tworząc świetnie współpracującą grupę. Uczyły się jak radzić sobie z nagłą zmianą planu. Pracowały nad asertywnością oraz ćwiczyły rozpoznawanie mowy ciała. Udało się również zgłębić sztukę autoprezentacji.

Z kolei zajęcia terenowe odbywały się, jak sama nazwa mówi, w terenie. Był to min. teren wokół ośrodka, park wodny, park miniatur, ale nie zabrakło również „terenów” bardziej odjazdowych, jak wizyta w sekretnym pokoju czy w muzeum zabawek. Dzieci pod bacznym okiem terapeutów każdego dnia zdobywały kolejne odznaki świadczące o opanowaniu konkretnej sprawności.

Turnus zakończyła impreza w stylu hawajskim, podczas której dzieci zaprezentowały wspólny taniec hula. Nauczyły się go w trakcie jednego z wyjazdów terenowych do szkoły tańca w Kielcach. Turnus zorganizowany przez TUS Szkolenia, jak zawsze zresztą, był niezapomnianym czasem dla jego uczestników i ich najbliższych. Rodzice mieli okazję zapoznać się ze wskazówkami na temat pracy nad zwiększaniem poczucia własnej wartości u dziecka. Terapeuci byli otwarci i dostępni, chętnie służyli radą i wsparciem.

Pomimo intensywnych zajęć nie zabrakło miejsca na wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Tradycyjnie już sporo emocji dostarczył wieczór gier planszowych. Niezapomniane chwile zapewniły również wieczory przy ognisku, gitarze i wspólnym śpiewie. Jednak nie z tego powodu, ale z uwagi na całokształt, turnus TUS ponownie wypadł „śpiewająco”.

Comments

comments