szczęście to nie punkt docelowy, to droga

Wszystko się układa. Jest zdrowie, pomyślność. Czujesz się dobrze. Masz wokół siebie życzliwych, kochających ludzi. I już chciałabyś powiedzieć, że w zasadzie jesteś szczęśliwa, ale szybko porzucasz ten zamiar. Lepiej nie zapeszać. Poza tym, jakby się uprzeć to wynajdziesz coś, czego do „prawdziwego” szczęścia Ci brakuje. Bo przecież, jeśli sama przed sobą przyznasz, że jesteś szczęśliwa to zaraz coś się wydarzy i Twoje szczęście pryśnie jak bańka mydlana. Taka złośliwość losu. Lepiej go nie kusić. Jak jest dobrze to się nie zachwycaj, mówisz sobie w duchu, tylko sieć cicho, nie wychylaj się. W końcu szczęście, to coś do czego się dąży całe życie. To taki króliczek, którego stale trzeba gonić, prawda?

Ano nie. Szczęście każdy nas nosi w sobie. Od zawsze. Ale większość z nas zagłusza je, ignoruje. Jak? Nie dopuszczając do głosu wewnętrznego pragnienia czy intuicji. Pozwalając na to, aby strach wziął górę. Tymczasem jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać jest właśnie strach. To on nas paraliżuje. Powoduje, że nie sięgamy po własne szczęście, które jest na wyciągnięcie ręki. To on również nie pozwala nam się cieszyć z tego co już osiągnęliśmy. Blokuje skutecznie nasze myśli i uczucia. Co z tym zrobić?

Nie poświęcać mu więcej uwagi niż to konieczne. Zadbać o swoje szczęście. Skupić się na wdzięczności za to, co już mam. Doceniać to, czego doświadczam. Zachwycać się tym, co mnie otacza:

Każdego ranka zanim otworzysz oczy, pomyśl o tym wszystkim, za co jesteś wdzięczna.

Każdego dnia znajdź coś, co wzbudzi Twój zachwyt.

Każdego wieczora poświęć chwilę na refleksję i doceń to, czego w ciągu dnia doświadczyłaś.

Otwórz się na siebie. Wyjdź sobie i swojemu szczęściu na przeciw. Dzięki wdzięczności, dostrzeganiu tego, co piękne, radosne, tego, co budzi w nas zachwyt, dzięki chwilom refleksji zaczniesz doświadczać szczęścia na co dzień. Szybko dojdziesz do tego, że szczęście to nie punkt docelowy, lecz droga. Droga, którą od dawna kroczysz, a której zwyczajnie nie dostrzegałaś. To te wszystkie małe rzeczy, którym pozwalasz nieświadomie, po cichu, bez echa umykać.

Łap je.

Nazywaj.

Bądź szczęśliwa.

Comments

comments