nie zawsze tak będzie

Pewien mężczyzna, który był na zakręcie życiowym i wszystko zdawało mu się walić na głowę, zwrócił się do znanego w okolicy mędrca z prośbą o radę. Zwierzył mu się ze swoich kłopotów. Nie układało mu się z żoną i ta zamierzała go opuścić. W pracy również zawisły nad nim ciemne chmury i szef postanowił go zwolnić. Ponadto miał problemy z właścicielem nieruchomości, w której mieszkał i ten najprawdopodobniej wkrótce wypowie mu umowę najmu. Oczekiwał od mędrca pomocy w uporaniu się ze swoimi troskami. Ten podał mężczyźnie czystą kartkę papieru i poprosił, aby napisał na niej słowa „Nie zawsze tak będzie” i następnie polecił mu aby zawiesił ową kartkę przy lustrze tak, by codziennie rano i wieczorem mógł owe słowa odczytywać. Po upływie miesiąca mężczyzna miał wrócić do mędrca. To wszystko.

Mężczyzna wrócił do domu niezwykle rozczarowany. Pomimo braku wiary w skuteczność zaproponowanego przez mędrca sposobu, mężczyzna zrobił tak jak ów radził. Po miesiącu pojawił się ponownie u staruszka zupełnie odmieniony.

– Nie wiem jak to możliwe – powiedział – ale wszystko się jakoś ułożyło. Wyjaśniliśmy sobie z żoną nieporozumienia i postanowiliśmy dać sobie jeszcze jedną szansę. Szef mój nie tylko mnie nie wyrzucił, ale zaproponował mi dużo lepsze stanowisko. Nawet z właścicielem mieszkania udało mi się dogadać. To nieprawdopodobne. Dziękuję serdecznie. Miał Pan rację. Już nie jest tak jak było miesiąc temu. Co teraz mam robić, aby utrzymać swoje szczęście?

– Nic nowego. Nadal czytaj codziennie napisane przez siebie słowa: „Nie zawsze tak będzie”.

 


Dziękuję Pani Małgosiu za podzielenie się tą opowieścią.

 

Comments

comments