Klub Żyrafy

„Klub Żyrafy” to cykl warsztatów dla studentów kierunków pedagogicznych, pozwalających na odkrycie mocy Porozumienia bez Przemocy (inaczej NVC, czyli Nonviolent Communication) – komunikacji opartej na empatii i autentyczności, sprzyjającej budowaniu relacji społecznych w oparciu o szacunek i zrozumienie.

Podczas zajęć odbywających się w ciągu jednego semestru, uczestnicy poznają główne założenia NVC oraz mają okazję do jego praktycznego zastosowania.

Spotkania w „Klubie Żyrafy” poza wprowadzeniem do Porozumienia bez Przemocy są również sporą dawką pozytywnej energii oraz inspiracją do przyjęcia innej perspektywy w postrzeganiu relacji międzyludzkich.

Uczestnicy warsztatów w szczególności zagłębią się w świat emocji i potrzeb, które leżą u podstaw ludzkich działań i reakcji. Będą mieli możliwość wypracowania świeżego i lekkiego sposobu budowania relacji zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Zyskają okazję do pochylenia się nad kwestią współpracy i rozwiązywania konfliktów. Odkryją uzdrawiającą mocy empatii oraz dadzą sobie szansę na odczarowanie złości, którą z destrukcyjnej siły można przetransformować w konstruktywną energię.

Porozumienie bez Przemocy bowiem, w miarę jego poznawania, z narzędzia ułatwiającego komunikację, staje się czymś znacznie więcej. Uwalniającym sposobem patrzenia na świat, odkrywczym podejściem do samego siebie i drugiego człowieka.

Serdecznie zapraszam!

 

Klub Żyrafy:

I edycja klubu – Instytut Pedagogiczny PWSZ w Lesznie – listopad 2018 do luty 2019
szczegóły tutaj.

II edycja – Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie – grudzień 2018 do marzec 2019
szczegóły tutaj.

Comments

comments