pokój i radość

Według starożytnej legendy, dawno, dawno temu bogowie zastanawiali się, gdzie najlepiej ukryć sekret wiecznego pokoju i radości. Nie chcieli, aby ludzie go znaleźli zanim będą gotowi go docenić. Jeden z bogów zaproponował, żeby ukryć go na najwyższej górze. Na to inny odpowiedział, że tam znajdą go zbyt wcześnie i zdecydowanie zbyt łatwo. Kolejny bóg zasugerował ukrycie go głęboko w najgęstszym lesie, ale pomysł ten odrzucono z tego samego powodu. Po wielu, wielu nieudanych debatach najmądrzejszy z bogów zabrał głos i rzekł: „Ukryjmy go w ludzkim sercu – to ostatnie miejsce, gdzie zajrzą”. Pozostali bogowie pokiwali z aprobatą głowami i tak właśnie ludzkie serce stało się kryjówką sekretu wiecznego pokoju i radości.

Jako chrześcijanie obchodzimy dziś pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa. Tego, który przynosi nam pokój i jest źródłem miłości i którego nosimy w swoich sercach.

W tym czasie w każdym z nas coś łagodnieje. Patrzymy na siebie serdeczniej, mówimy do siebie czulej, jesteśmy bliżej siebie. Czerpiemy z owego Pokoju i Radości, których wcielenie świętujemy.

Życzę Wam, i sobie, abyśmy potrafili czerpać ze swoich serc nie tylko w ten świąteczny czas, ale także każdego kolejnego dnia!

Wesołych Świąt!!!

Comments

comments