Wstęp Do Porozumienia

Porozumienie bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication), zwane także komunikacją empatyczną lub językiem serca, jest niezwykłym narzędziem pozwalającym na budowanie satysfakcjonujących relacji opartych na autentyczności, szczerości i empatii. Warsztaty „Wstęp Do Porozumienia” to cykl 4 spotkań, w trakcie których przyjrzymy się założeniom NVC oraz poznamy i przećwiczymy model 4 kroków pozwalający zrozumieć i wyrazić siebie. Przyjrzymy się emocjom oraz ich roli w komunikacji. Odróżnimy opinie od faktów, potrzeby od strategii i żądania od próśb. Pochylimy się nad językowymi przyzwyczajeniami i sprawdzimy w jaki sposób służą, lub nie, naszemu porozumiewaniu się.

Warsztaty są prowadzone w oparciu o moją interpretację idei NVC.

Cykl kończy się otrzymaniem „Certyfikatu uczestnictwa” oraz umożliwia kontynuację szkolenia u innych (także certyfikowanych) trenerów NVC.

 

Dla kogo?

Zapraszamy każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i drugiego człowieka. Każdego, komu zależy na poprawie swoich relacji z ludźmi (z dziećmi, partnerem, współpracownikami, szefem lub sąsiadem). Każdego, kto potrzebuje więcej jasności, skuteczności i satysfakcji w swoim sposobie komunikowania się.

 

Szczegóły i aktualne terminy na stronie:

Arena Kreatywnej Edukacji

Comments

comments