TUS vol. 7 czyli „Amelia walcząca”

Początek lipca od kilku lat Amelka spędza na turnusie z Treningu Umiejętności Społecznych. Nie inaczej było i w tym roku. W uroczych okolicznościach przyrody, tuż przy Babiej Górze, w Zubrzycy Górnej odbył się siódmy turnus zorganizowany przez TUS Szkolenia. Cały tydzień gościliśmy w przepięknym Orawskim Dworze, który ze swoją karczmą, Spa i licznymi zakamarkami do zabawy lub relaksu skradł nasze serca.

Zajęcia dla dzieci, jak zwykle odbywały się zarówno stacjonarnie jak i w terenie. Tematów było sporo. Począwszy od pierwszego dobrego wrażenia, dbania o siebie, pewności siebie w trudnych sytuacjach, po wyzwania związane z dojrzewaniem, intymnością oraz bezpieczeństwem w sieci.

Na tym turnusie Amelia uzyskała od Pani terapeutki miano „walczącej” ponieważ dzielnie walczyła o siebie; o to, aby nauczyć się radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Amelia, pomimo niełatwych dla niej okoliczności, brała aktywny udział w zajęciach. Uczyła się komunikować swój niepokój oraz szukała sposobów, które mogłyby pomóc jej wrócić do równowagi. Myślę, że w tej kwestii sporo osiągnęła i pierwsza runda w walce o skuteczne radzenie sobie w trudnych sytuacjach należy do Amelki 🙂

Turnusy rehabilitacyjne to także świetna okazja do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami nie tylko na zajęciach  i wyjazdach terenowych, ale także podczas wspólnych posiłków czy w czasie wolnym. Atrakcji w Orawskim Dworze nie brakowało. Był małpi gaj, salon gier, basen, jacuzzi, sauny, trampolina, huśtawki…

Wróciliśmy do domu w poczuciu dobrze spędzonego czasu. Z cennymi wspomnieniami, inspiracjami, przemyśleniami i wskazówkami do dalszej pracy.

TUS Szkolenia – dziękujemy!

zdjęcia: TUS Szkolenia

Comments

comments