Amelia Adamczak

Zawsze uśmiechnięta, radosna, pełna dobrej energii, którą dosłownie promienieje. Kocha wszystkich ludzi i uwielbia z nimi przebywać. Smuci się jeśli tylko komuś dzieje się krzywda i zaraz go przytula. Zrobi wszystko, aby go rozweselić. Chodzące szczęście i pogoda ducha. Przyjaciółka wszystkich.

Ci, którym nie obcy jest świat bajkowych stworzeń, pomyśleli zapewne o wesołym elfie lub o dobrej wróżce. Ale Ci, którzy znają Amelię, bądź innego człowieka z Zespołem Williamsa, wiedzą, że tacy ludzie żyją obok nas i wcale nie są postaciami z bajki. Ich życie w rzeczywistości też bajki wcale nie przypomina.

Amelia urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Williamsa Beurena. Jest to wielonarządowe zaburzenie spowodowane obecnością mikrodelecji w obrębie chromosomu 7. Jej skutki to min. charakterystyczne rysy twarzy, wady serca, wzroku, niedoczynność tarczycy, problemy natury ortopedycznej, opóźnienie umysłowe oraz specyficzny sposób podejścia do życia i ludzi.

Choroba ta wymaga leczenia oraz wielospecjalistycznej rehabilitacji. Amelka od momentu postawienia diagnozy pozostaje pod opieką wielu poradni specjalistycznych oraz korzysta z różnych form terapii. Zmagania z chorobą, walkę z ograniczeniami, rehabilitację i postępy Amelki w rozwoju można podejrzeć tutaj.

Amelia to niezwykła osoba, która codziennie uczy nas pokory, daje nadzieję i pokazuje, że warto wierzyć w ludzi. Dzięki niej żyjemy inaczej, pełniej, świadomiej. Czujemy mocniej, możemy więcej.

Dzięki niej i dla niej.

Możesz nam pomóc przekazując 1% podatku na subkonto założone specjalnie dla Amelki.  

Wystarczy w zeznaniu podatkowym podać w pozycjach:

Nazwa OPP: Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Numer KRS: 0000050135
Cel szczegółowy 1%: Darowizna na cele ochrony zdrowia MYSZAMELA

Konto do darowizn:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

Z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia MYSZAMELA

zdjęcia:
Marlena Kurowska
www.marlenakurowska.com