książka „Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii” już dostępna!

Nareszcie jest!

Po namowach wielu osób, w tym wiernych czytelników bloga, oraz w skutek wewnętrznego pragnienia podzielenia się historią Amelki – osoby z zespołem Williamsa – jej losy, spojrzenie na świat, nastawienie do ludzi można przeczytać w wydanej właśnie książce:

„Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii”

Nie jest to pozycja naukowa ani tym bardziej nie ma charakteru podręcznika czy poradnika. Bliżej jej do zbioru opowieści i przemyśleń, historyjek i anegdot, wspomnień i rozważań.

Prezentuje krzepiącą perspektywę na bycie rodzicem dziecka niepełnosprawnego i bycie w świecie w ogóle. Ukazuje, jak ograniczenia i trudności paradoksalnie powodują pełniejsze życie. Życie samego dziecka jak i ludzi będących blisko niego.

Książka „Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii” może stanowić inspirację do zmiany optyki na to, co przynosi nam życie. Bawi i wzrusza. Zachęca do łapania dystansu i praktykowania wdzięczności za to, co jest.

Mimo wszystko.

Misją tej książki jest także szerzenie idei empatycznej komunikacji. Zachęcenie ludzi do budowania wzajemnych relacji w oparciu o wzajemny szacunek i współczucie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *