książka „Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii” już dostępna!

Nareszcie jest!

Po namowach wielu osób, w tym wiernych czytelników bloga, oraz w skutek wewnętrznego pragnienia podzielenia się historią Amelki – osoby z zespołem Williamsa – jej losy, spojrzenie na świat, nastawienie do ludzi można przeczytać w wydanej właśnie książce:

„Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii”

Nie jest to pozycja naukowa ani tym bardziej nie ma charakteru podręcznika czy poradnika. Bliżej jej do zbioru opowieści i przemyśleń, historyjek i anegdot, wspomnień i rozważań.

Prezentuje krzepiącą perspektywę na bycie rodzicem dziecka niepełnosprawnego i bycie w świecie w ogóle. Ukazuje, jak ograniczenia i trudności paradoksalnie powodują pełniejsze życie. Życie samego dziecka jak i ludzi będących blisko niego.

𝙈𝙤𝙯̇𝙚 𝙨𝙩𝙖𝙣𝙤𝙬𝙞𝙘́ 𝙞𝙣𝙨𝙥𝙞𝙧𝙖𝙘𝙟𝙚̨ 𝙙𝙤 𝙯𝙢𝙞𝙖𝙣𝙮 𝙤𝙥𝙩𝙮𝙠𝙞 𝙣𝙖 𝙩𝙤, 𝙘𝙤 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙣𝙤𝙨𝙞 𝙣𝙖𝙢 𝙯̇𝙮𝙘𝙞𝙚. 𝘾𝙝𝙬𝙞𝙡𝙖𝙢𝙞 𝙬𝙮𝙬𝙤ł𝙪𝙟𝙚 ł𝙯𝙮 𝙯𝙖𝙧𝙤́𝙬𝙣𝙤 𝙧𝙖𝙙𝙤𝙨́𝙘𝙞 𝙟𝙖𝙠 𝙞 𝙬𝙯𝙧𝙪𝙨𝙯𝙚𝙣𝙞𝙖. 𝙕𝙖𝙘𝙝𝙚̨𝙘𝙖 𝙙𝙤 ł𝙖𝙥𝙖𝙣𝙞𝙖 𝙙𝙮𝙨𝙩𝙖𝙣𝙨𝙪 𝙞 𝙬𝙙𝙯𝙞𝙚̨𝙘𝙯𝙣𝙤𝙨́𝙘𝙞 𝙯𝙖 𝙩𝙤, 𝙘𝙤 𝙟𝙚𝙨𝙩.
𝙈𝙞𝙢𝙤 𝙬𝙨𝙯𝙮𝙨𝙩𝙠𝙤.

Misją tej książki jest także szerzenie idei empatycznej komunikacji. Zachęcenie ludzi do budowania wzajemnych relacji w oparciu o wzajemny szacunek i współczucie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *